Knoll: Warren Platner

Knoll: Warren Platner

Základní text

Warren Platner studoval na Cornellově univerzitě, zde roku 1941 promoval v oboru architektura. Než si otevřel vlastní architektonickou firmu, spolupracoval s legendárními architekty Raymondem Loewym, Eero Saarinenem a I. M. Peiem. Platner během své kariéry významně přispěl k rozvoji moderní architektury, a to především díky svým newyorským stavbám, mezi něž patří Georg Jensen Design Center či restaurace Windows on the World ve World Trade Center.

Citace

"Klasika je něco, na co se často díváte, klidně každý den, a vždy to s úžasem přijímáte přesně tak, jak to je, protože nevidíte způsob, jak to vylepšit."

- Knoll: Warren Platner


Design by Knoll: Warren Platner

Text

Celosvětové renomé přinesla Platnerovi kolekce nábytku pro firmu Knoll, jež byla původně společnosti představená v roce 1966, a stala se ikonou moderního nábytkářství. Platner osobně formuloval výrobní techniky pro komplikované návrhy, přičemž každá židle vyžadovala přes tisíc svarů a více než sto válcových ocelových tyčí. Knoll později také představil Platnerem navrženou kolekci soukromých kanceláří a exekutivních prostor.

Ceny a uznání

Warren Platner: 1955 - Rome Prize za architekturu